امامزاده سید محمد نوربخش

برای رفتن به امامزاده باید مسیر جاده امازاده داود واقع در شمال غرب تهران رو طی کنید وبعد ازپیمودن 10 کیلومتر به روستای سولقان میرسید.بعداز روستا در سمت راست ودربین درختان، گنبد مخروطی شکل وطلایی امامزاده به چشم میخوره ، سمت راست فرعی وجود داره که میتونید به محوطه امامزاده برسید.کل مسیر شاید کمتر از نیم ساعت با تهران فاصله داشته باشه و اگه برای اولین باره که به اونجا میرید،حتما از دیدن چنین جایی اونهم انقدر نزدیک به تهران تعجب خواهید کرد.

امامزاده سیدمحمدنور بخش (معروف به امازاده نور) از عارفان وصالحان و نوادگان امام موسی کاظم(ع)،در قرن نهم زندگی میکرده که بعداز مبارزات وزندانی شدن و تبعید،سرانجام در روستای سولقان دار فانی رو وداع میکنه.

بقعه این امامزاده در میان کوهها وبین انبوهی از درختان وباغهای سبز وخرم قرار گرفته که آرامش وزیبایی عجیبی به اون بخشیده.

محیط وفضای اطراف وداخل صحن امامزاده ، بسیار تمیز و زیباست. وجود درختان سرو و کاج و بید، که حیاط داخلی رو زیر سایه خودشون گرفتند،روح هر بیننده ای رو نوازش میکنه.

فضای داخلی امامزاده فوق العاده تماشایی وروح نوازه و نور سبزرنگی که بر روی ضریح وکاشی کاریهای روی دیوار می افته،آرامش عجیبی رو بوجود میاره.

امیدوارم این عکسها باعث بشه

چندساعتی رو برای دیدنش اختصاص بدید.

خرم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

راحت جان وشفای دل بیمار آنجاست/ 17 نظر / 98 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نفس

سلام عالی بود امیدوارم بتونم برم

یارعلی

بنام خدا سلام با اجازه شما عکس ها را نمایش دادم

یارعلی

حالا بحث این است که این بزرگوار واقعاَ دعوی مهدویت داشته یا نه صوفی بوده یا نه پیروان وی الان کجا هستند و...

ن.چ

فوق العاده بود من در کنار این آرامگاه زندگی می کنم ولی هیچ وقت انقدر بهش توجه نکردم متشکرم

قتبریان

زیارت قبول دست مریضاد واقعا عالی بود.

محبوبه

مرسی من خیلی دنبال این امامزاده وآدرسش میگشتم حالاکه پیداش کردم خوشحالم بازم ممنون

سلام حاجي بد نبود

غزال حشمت منش

سلام و درود قبول باشه برای کسانی که خالصانه بهش معتقدن واقعا آرامش دهنده و درمانگره.. خوشابحالتون... هرچند بسیار شخصیه موضوع مذهب اما شاید من هیچوقت با تمامیت نتونستم بهش معتقد باشم.. نمی دونم راستش اما با عقل و منطق نمیشه در مورد این مسائل قضاوت کرد... چشم دل می خواد...چیزایی هست که با حس کردن باید به اونها رسید.. راستش من تا الان نتونستم.. موفق باشید..

مژگان السادات نوربخش

بسیار زیباو دلنشین بود من امیدوارم تا آخر امسال قسمت بشه به زیارت آقا برویم.از عکسها وآدرس ممنونم سالهاست به دنبال این بودم چون از پدرم در مورد سید محمد نوربخش چیزهایی مختصر شنیده بودم و همیشه دوست داشتم به زیارتگاه ایشان بروم.پدر دوستدار این هستند که در مورد اجدادشان تحقیق کنند ولی امان از مشغله های زندگی.باز هم ممنونم از تصاویر زیبا ونوشته های شما